Wydarzenia

Pożyczki konsolidacyjne

Przed udzieleniem pożyczki wszelkie instytucje finansowe wręcz drobiazgowo weryfikują zarobki i możliwości płatnicze klienta. Otrzymanie zobowiązania oraz wysokość na jaką opiewa świadczą o tym, że dla firmy pożyczkowej jesteś w tym momencie – bardziej lub mniej, ale jednak – wiarygodnym pożyczkobiorcą. Jednak jak mówi utarte powiedzenie – w życiu wszystko może się zdarzyć, dlatego zawsze dobrze jest mieć plan B. Utrata pracy akurat w okresie spłacania zobowiązania lub problemy zdrowotne, które przez jakiś czas utrudnią normalne funkcjonowanie w miejscu zatrudnienia – wszystko to odbija się zazwyczaj na naszej płynności finansowej. Nieprzewidziane wydatki czy wypadki losowe mogą przytrafić się każdemu. Wówczas pojawiają się stres i utrudnienia ze spłatą zobowiązań finansowych. Aby tego uniknąć, warto przed zaciągnięciem pożyczki znaleźć jak najwięcej informacji, które pomogą poradzić sobie w różnych sytuacjach.

Konsolidacja chwilówek

Kiedy masz kilka zadłużeń, a nagle pojawiają się problemy z brakiem funduszy na spłatę kolejnych rat, możesz skorzystać z oferty pożyczki konsolidacyjnej. Jest to usługa, która łączy wszystkie zaciągnięte pożyczki w jedną, a przy tym wydłuża czas spłaty, zmniejszając jednocześnie kwotę comiesięcznych rat.

Aby skorzystać z tej możliwości, ważna jest jednak dobra historia kredytowa. Z tego powodu wniosek o konsolidację pożyczki należy złożyć jak najszybciej, zanim jeszcze instytucja finansowa zgłosi, że zalegasz ze spłatą zadłużenia. Podstawą do przyznania pożyczki konsolidacyjnej jest zaświadczenie o zatrudnieniu od pracodawcy.

Jeżeli z jakichś przyczyn, to rozwiązanie nie jest możliwe w Twojej sytuacji, sprawdź inne możliwości. Wśród nich znajdzie się koło ratunkowe dla tych, którzy nie mają nienagannej historii kredytowej, ale także dla tych, którzy skorzystali z chwilówek nie podlegających konsolidacji.

Wakacje kredytowe

Niektóre pożyczki przewidują dla swoich klientów tzw. „wakacje kredytowe” na czas pogorszonej sytuacji finansowej. To rozwiązanie jest dostępne dla tych, którzy przynajmniej od roku spłacają swoje zobowiązanie i nie mają żadnych zaległości.

Odroczenie spłaty

Kiedy zbliża się koniec okresu kredytowania któregoś z zadłużeń, warto spróbować spłacić je jak najszybciej. W tym celu można ubiegać się o odroczenie spłaty innej pożyczki.

Rozłożenie spłaty na dłuższy okres

To kolejna alternatywa, która może pomóc konsumentowi przejść przez chwilowe problemy finansowe. Aby z niej skorzystać, należy zgłosić się do pożyczkodawcy, przybliżyć swoją sytuację materialną i wyrazić chęć dalszej spłaty pożyczki. Z uwagi na problemy, z którymi boryka się klient, firma może wydłużyć okres obowiązywania umowy.

Pożyczka konsolidacyjna może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem. Spłata zmniejszonych rat, dostosowanych do możliwości klienta, może pomóc zaoszczędzić trochę gotówki w miesięcznym budżecie. Należy jednak pamiętać, że konsolidacji najczęściej podlegają zobowiązania zaciągnięte z bankiem, do których należą między innymi: kredyt gotówkowy, samochodowy, hipoteczny, pod zastaw, zadłużenie na rachunku oraz karcie kredytowej.

Jak to działa?

Zaciągając pożyczkę konsolidacyjną, firma pożyczkowa spłaca za klienta określone zobowiązanie. Tym samym kwota jego zobowiązania zostaje rozłożona w czasie, obniżając miesięczne raty. Aby ubiegać się o taką możliwość, należy wcześniej przedłożyć odpowiednie dokumenty, takie jak umowy, które chcemy skonsolidować, zaświadczenia od pracodawcy o zatrudnieniu oraz wysokości dochodów. Pożyczkodawca dodatkowo przeprowadza weryfikację, czy kredytobiorca nie widnieje w rejestrze dłużników i w zasadzie w oparciu o powyższe aspekty wydaje decyzje o przyznaniu pożyczki konsolidacyjnej bądź też nie.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę konsolidacyjną?

Aby skorzystać z najlepszego rozwiązania, należy zaciągnąć informacji i przejrzeć oferty firm pożyczkowych. Aktualne wiadomości na ten temat znajdziemy między innymi w rankingach chwilówek, gdzie możemy szybko porównać wszystkie dostępne rozwiązania. Pomocne będzie również wyliczenie ogólnego kosztu pożyczki konsolidacyjnej. Niektóre rankingi po wpisaniu w odpowiednich rubrykach kwoty, która nas interesuje oraz przewidywanej daty spłaty, wyświetlają propozycje dopasowane do oczekiwań użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *