Nordea Bank

Nordea Bank Polska jest częścią największej skandynawskiej grupy finansowej Nordea. Oferta Nordea Banku jest dostępna przez internet, telefon, WAP, SMS i oddziały banku, usytuowane w większych miastach Polski.
Nazwa: Nordea Bank
Data ustanowienia: 1992-01-01
Strona WWW: www.nordeabank.pl
Adres: ul. Kielecka 2
81-303 Gdynia
tel. (0-58) 669 10 00, 669 11 11
fax. (0-58) 669 11 10
Historia: Bank został założony w 1992 roku, jako Bank Komunalny S.A. w Gdyni. Od września 1996 roku akcje banku notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W lipcu 1999 roku została podpisana umowa subskrypcyjno-inwestycyjna z Nordbanken AB (obecnie Nordea Bank Sweden AB). Tym samym największa skandynawska grupa bankowa Nordea stała się strategicznym inwestorem Banku Komunalnego. Bank Komunalny, jako pierwszy w Polsce, otrzymał Międzynarodowy Certyfikat Jakości ISO 9002. Od 26.06.2001 roku bank zmienił nazwę na Nordea Bank Polska S.A.
W dniu 30 czerwca 2003 nastąpiła fuzja banku z LG Petro Bank S.A.
Rada Nadzorcza: *Wojciech Rybowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska SA
*Ossi Leikola
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
*Rauno Olavi Päivinen
Członek Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
*Maciej Dobrzyniecki
Członek Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
*Esa Juhani Tuomi
Członek Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
*Eugeniusz Kwiatkowski
Członek Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
*Emilia Osewska-Mądry
Członek Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
*Asbjorn Höyheim
Członek Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
*Jacek Gracjan Wańkowicz
Członek Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
*Henrik Bernhard Winther
Członek Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
*Marek Głuchowski
Członek Rady Nadzorczej Nordea Bank Polska S.A.
Zarząd: *Sławomir Żygowski
I Wiceprezes Zarządu
*Jacek Kalisz
Wiceprezes Zarządu do spraw Bankowości Detalicznej
*Bohdan Tillack
Wiceprezes Zarządu do spraw Finansowych
*Tomasz Misiak
Wiceprezes Zarządu do spraw Operacji, Logistyki i Bezpieczeństwa
*Agnieszka Domaradzka
Wiceprezes Zarządu ds. Kredytowych
Kapitał zakładowy: 277493500
Akcjonariusze: Nordea Bank AB (publ)
Liczba akcji: 55 061 403
Udziały: 99,04%
Ilość placówek: 1906 komentarzy

 • Anonim

  Miałem w tym banku dwa kredyty hipoteczne i oczywiście ROR. Generalnie, bardzo polecam bank, jeżeli chodzi o ofertę kredytową związaną z zakupem nieruchomości. Jeżeli chodzi o pozostałe usługi, to rachunek taki trochę archaiczny się wydaje w prowadzeniu, karty zdrapki jakoś nie przypadły mi do gustu. No i w większości placówek bez obsługi kasowej bardzo słaba obsługa pod względem kompetencji. Za to fachowość w obsłudze kredytów hipotecznych, pierwsza klasa. Polecam

 • Anonim

  Mam tam kredyt, a właściwie pożyczkę hipoteczną we franku. Polecam ich bardzo. Przede wszystkim, jeśli nie zarabiacie ogromnych sum i chcecie dobrą ofertę we franku, to chyba są najtańsi. W m-baku, multibanku i BPH jest drożej. Poza tym oni naprawdę chętnie te CHF-y dają. Ogólnie bardzo dobry bank. Jedyny minus, to to, że potrafią mocno obciąć cenę nieruchomości.

 • Anonim

  Również mam kredyt hipoteczny (od 3 miesięcy). Jak do tej pory współpraca przebiega wzorowo. Wywiążują się zgodnie z umoą, na podpisanie umowy długo nie czekałem.

 • Parkel

  mam tu konto osobiste i kredyt na mieszkanie. nie miałem większych problemów z załatwieniem wszelkich formalności, a do tego rzeczywiście bardzo pomógł mi doradca tego banku. z konta korzystam już 3 rok i nie mogę narzekać, przejrzyste zasady rozliczania wszelkich transakcji, naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić ten bank

 • mrówka

  mam konto w Nordea Banku i muszę przyznać że od kilku lat nie było żadnego problemu. Oby tak dalej

 • blondyneczka

  konto w nordea zalozylam jak bylo tak o nich glosno i duzo sie reklamowali w telewizji. ja akurat wtedy zaczynalam pierwsza prace i potrzebowalam swojego rachunku, wiec pomyslalam czemu nie sprobowac u nich. juz tyle lat minelo, ale nigdy nie pozalowalam. ze zdziwieniem czytam komentarze w internecie jakie ludzie potrafia miec problemy z bankami, ze kolejki, obsluga niemila czy znikajace z konta pieniadze – u mnie nigdy nie bylo zadnego najmniejszego problemU! po prostu bank i de a lny !

Dodaj komentarz