Porównywarka pożyczek dla firm
Na przeciw jednak wychodzą marki, które potrafią zrozumieć trudną sytuację na rynku. Potrafią także ocenić w przybliżony sposób możliwości spłaty proponowanej pożyczki dla firm. W takim przypadku przedsiębiorca musi przedstawić znacznie mniejszą ilość dokumentów oraz nie musi już na siłę udowadniać żadnej historii firmy w banku. Pożyczkę dla firmy może uzyskać za pośrednictwem naszej porównywarki.
Pożyczki firmowe
Obecnie coraz więcej firm pozabankowych oferuje zobowiązania przygotowane właśnie z myślą o przedsiębiorcach. Rynek produktów pozabankowych dla firm cały czas się rozwija, choć w nieco wolniejszym tempie niż rynek zobowiązań konsumenckich. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest ograniczony popyt – większość przedsiębiorców potrzebujących gotówki najpierw stara się o nią w banku, w którym posiada konto firmowe. Zwykle zwracają swoje oczy ku instytucjom pożyczkowym dopiero po otrzymaniu odmowy w banku.
Finansowanie dla firm
Rozwój działalności wiąże się z wieloma wydatkami, na które niekiedy trudno jest wygospodarować środki w firmowym budżecie. Z tego powodu nawet największa firma potrzebuje czasem dodatkowego zastrzyku gotówki na nowe inwestycje. Podobnie sprawa wygląda w przypadku przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność. Budowanie pozycji na rynku wymaga ogromnego wysiłku, a także dużych nakładów finansowych. Tymczasem banki nie chcą udzielać kredytów początkującym przedsiębiorcom ze względu na duże ryzyko utraty pieniędzy. Firmy pożyczkowe podchodzą do sprawy z dużo większym zrozumieniem i często to właśnie w nich przedsiębiorcy mogą uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe.
Ranking pożyczek dla firm
Tu tabelka
Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych pożyczek dla firm zajęła marka Aasa dla Biznesu. W swojej ofercie ma zobowiązania w kwocie do 20 000 zł, o które można ubiegać się już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Aasa oferuje niższe kwoty niż zdobywca drugiego miejsca naszego rankingu. Zaletą tej marki jest jednak udzielanie pożyczek na dowód osobisty, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą uniknąć wielu czasochłonnych formalności. Monument Fund oferuje finansowanie dla biznesu w najwyższej kwocie, jednak od swoich klientów wymaga zabezpieczenia na nieruchomości. Trzecie miejsce naszego zestawienia zajęła marka BiznesRatka.pl, która oferuje zobowiązania przeznaczone dla przedsiębiorców posiadających stały adres, firmę zarejestrowaną w Polsce oraz nie posiadających wpisów w rejestrach dłużników BIG.
Kredyt vs. pożyczka dla firm
Otrzymanie kredytu firmowego wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymogów. Bardzo często okazują się one barierą nie do przeskoczenia dla początkującego przedsiębiorcy. Jednym z takich warunków jest wymóg prowadzenia firmy co najmniej od 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Ponadto proces ubiegania się o tego typu zobowiązanie oznacza często żmudne wypełnianie dokumentów, dostarczanie odpowiednich zaświadczeń oraz długie oczekiwanie na decyzję kredytową.
Oferty firm pożyczkowych są w tym zakresie o wiele bardziej elastyczne. Tego typu podmioty często proponują zobowiązania już od 1 dnia prowadzenia działalności. Poza tym kryteria firm pożyczkowych są mniej rygorystyczne niż kryteria banków, a dodatkowe pieniądze można otrzymać o wiele szybciej. Firmy pożyczkowe cechuje zazwyczaj ograniczona liczba formalności, dzięki którym proces pozyskiwania gotówki skrócony jest do minimum.
Niestety duża część przedsiębiorców omija pożyczki dla firm szerokim łukiem, uważając je za dużo droższe niż zobowiązania bankowe. Tymczasem wysokość oprocentowania pożyczki dla firm bez zabezpieczenia nie różni się specjalnie od wysokości oprocentowania pożyczek konsumenckich. Minusem wyboru takiego zobowiązania jest jednak brak możliwości negocjacji stawki, które umożliwia bank.
Rodzaje pożyczek dla firm
Warto wiedzieć, że polski rynek zobowiązań pozabankowych dla firm jest bardzo różnorodny, a oferta cały czas się rozwija. Na rynku znajdziemy już co najmniej kilkanaście rozmaitych pożyczek pozabankowych, które wspomagają przedsiębiorców w ich wydatkach. To przede wszystkim pożyczki ratalne, chwilówki z krótkim okresem spłaty (zazwyczaj do 30 dni) oraz pożyczki pod zastaw. Wśród tego typu ofert dostępne są m.in. pożyczki obrotowe, pożyczki płatnicze, pożyczki inwestycyjne, pożyczki pomostowe czy pożyczki technologiczne. Nazwy takich zobowiązań zazwyczaj sugerują cel, na który mogą być przeznaczone. I tak pożyczka inwestycyjna może posłużyć do sfinansowania projektów inwestycyjnych, pożyczka obrotowa pokryje bieżące wydatki firmy, pożycza płatnicza zapewni firmie płynność finansową, a pożyczka technologiczna sfinansuje rozwój bądź wdrożenie nowych technologii. Każde z tych zobowiązań ma inne parametry i udzielane jest na innych warunkach. Dzięki temu przedsiębiorca sam może wybrać produkt, który najlepiej spełni jego potrzeby.
Pożyczki dla firm bez BIK
Pożyczka dla firm bez BIK to zobowiązanie, którego przedsiębiorcy poszukują bardzo często. Wpis w BIK całkowicie przekreśla bowiem ich szanse na pozyskanie dodatkowego finansowania w banku. Tymczasem spora część polskich pożyczkodawców oferuje swoje pożyczki dla firm bez sprawdzania BIK. W ten sposób firmy pożyczkowe wykazują zrozumienie dla tych przedsiębiorców, którzy w przeszłości mogli mieć problemy z płynnością finansową.