Wiadomości

Toyota Bank usprawni bankowość internetową

Toyota Bank pracuje nad zupełnie nowym systemem bankowości internetowej. Jego uruchomieniu będzie towarzyszyć również wydanie aplikacji mobilnej banku. Klienci skorzystają z nowych narzędzi najprawdopodobniej już na początku lipca.

Wraz z początkiem lipca Toyota Bank Polska zamierza uruchomić zupełnie nowy system bankowości internetowej. Z tego narzędzia będą mogli korzystać zarówno klienci indywidualni i firmy z sektora MŚP, jak i korporacje. W ten sposób kilka odmiennych systemów bankowości elektronicznej zastąpi teraz jeden uniwersalny. Nowe narzędzie oparte będzie o technologię Responsive Web Design. Oznacza to, że będzie można z niego wygodnie korzystać zarówno przez komputer, jak i urządzenia mobilne.

Nowa odsłona aplikacji mobilnej

Nowa aplikacja mobilna Toyota Banku, która już w lipcu ujrzy światło dzienne, została przygotowana z myślą o użytkownikach systemów Android i iOS. Aplikacja będzie wspomagać klientów banku w autoryzacji transakcji elektronicznych, zastępując przy tym dotychczasowe tokeny. Toyota Bank planuje, że w przyszłości zastąpi również karty i czytniki, które służą obecnie do potwierdzania transakcji elektronicznych dokonywanych przez klientów korporacyjnych. Bank chce również rozbudować aplikację o dodatkową funkcję potwierdzania zdalnych transakcji zawieranych poprzez karty płatnicze.

Nowe narzędzia Toyota Banku mają ułatwić klientom banku korzystanie z jego usług. System i aplikacja zostaną wdrożone w dwóch turach: do końca czerwca oraz do połowy września obecnego roku. Warto wspomnieć, że w lipcu ma zmienić się również Tabela Opłat i Prowizji Toyota Banku. Zniknie z niej opłata za token, ponieważ zastąpi go aplikacja mobilna. Bank wprowadzi natomiast opłatę dotyczącą przelewu Sorbnet. Wyniesie ona 25 zł w przypadku korzystania z e-bankowości oraz 30 zł w przypadku korzystania z Infolinii.

Nowe standardy PSD2

Wprowadzenie nowoczesnych narzędzi do oferty Toyota Banku to efekt dostosowania jego systemów i usług do dyrektywy PSD2 (Payment Services Directive 2). Unijne prawo nakłada na europejskie instytucje finansowe dodatkowe obowiązki, m.in. w zakresie silnego uwierzytelniania użytkownika. To prawdziwa rewolucja w zakresie obowiązujących standardów technicznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *